جمعه 24 آذر 1396 - Dec 15, 2017 -


پنجشنبه 19 دی 1392 کد خبر: 740

+ | -
  • Currently 0.00/4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4جلسه هم اندیشی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان مهدیشهر با حضور شهردار مهدیشهر برگزار شد.


به گزارش دفتر نمایندگی شهرستان مهدیشهر جلسه هم اندیشی اعضای محترم این دفتر با حضور شهردار و اعضای محترم شورای شهر، عضو محترم هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان، اعضای محترم شورای اجرایی دفتر نظام مهندسی مهدیشهر و کارکنان محترم شهرداری مهدیشهر روز دوشنبه مورخ 92/10/16 برگزار شد.

 


در ابتدای این جلسه جناب آقای عرب، شهردار محترم مهدیشهر با تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید و خوشامدگویی به حضار جلسه را آغاز نمودند. مهندس عرب طی سخنانی اعضای نظام مهندسی ساختمان را از موثرترین عوامل در اجرای اصول فنی و ضوابط شهرسازی در ساخت و ساز شهر دانست و اظهار نمود که شهرداری مهدیشهر آماده هر نوع همکاری با نظام مهندسی در اجرای هر چه بیشتر ضوابط فنی و اصول مقررات ملی ساختمان است.

در ادامه این جلسه مهندس اسکندری ضمن تبریک در خصوص انتصاب شهردار جدید شهرستان مهدیشهر، ایشان را فردی لایق و کارآزموده برشمرد و به تعامل متقابل سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری به عنوان متولیان ساخت و ساز شهری اشاره نمود و افزود: از مهمترین انتظارات نظام مهندسی ساختمان از شهرداری  ،همکاری با نظام مهندسی با توجه به قدرت اجرایی شهرداری، در بحث توقف عملیات ساختمانی در مواردی که نقص اجرایی توسط بازدیدهای کمیته نظارت عالیه مشاهده می شود و به شهرداری ارائه می گردد است. وی همچنین تصریح کرد: رعایت اصول معماری و شهرسازی در ارائه ضوابط شهرسازی و ایجاد شرایط و تمهیدات لازم برای ارائه دستور نقشه تا زیبایی سیما و منظر شهری در مهدیشهر  که از مهمترین انتظارات مردم است، می بایست حفظ و اجرا گردد.

مهندس اسکندری در پایان کنترل تامین پارکینگ ها و تشکیل کمیته پارکینگ، نصب تابلوهای ساختمانی و ایجاد کمیته ایمنی و بازدید مضاعف جهت جلوگیری از حوادث احتمالی را یک الزام قطعی دانست و از همکاریهای شهرداری با نظام در اجرای ضوابط فنی تشکر کرد.

در ادامه جلسه اعضای دفتر نمایندگی نظام مهندسی مهدیشهر نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در زمینه مسائل و معضلات موجود در سطح شهر بیان و راهکارهای پیشنهادی را در جهت حذف مشکلات موجود ارائه نمودند.

در انتهای جلسه آقای عبدالحسینی عضو شورای شهر در مورد مسائل و مشکلات موجود در شهرداری مهدیشهر نکاتی را جهت اطلاع مهندسین بیان نمود و اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری خواستار همکاری و ارائه راهکار اعضای نظام مهندسی در جهت ترفیع مسائل موجود می باشد. همچنین جناب آقای سید محمد شاهمیری ریاست شورای شهر مهدیشهر پیشنهاد تشکیل چنین جلساتی با برنامه زمانی منظم و موضوعات تعریف شده با توجه به مشکلات و مسائل روز شهر را ارائه نمودند که مورد استقبال اعضای نظام مهندسی و شهرداری قرار گرفت.


گزارش تصویری