جمعه 24 آذر 1396 - Dec 15, 2017 -


سه شنبه 8 بهمن 1392 کد خبر: 759

+ | -
  • Currently 1.00/4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4مراسم افتتاح دفتر نمایندگی دامغان شهرستان دامغان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان مراسم افتتاح دفتر نمایندگی دامغان امروز مورخ 1392/11/7 با حضور ریاست سازمان و مسئولین ارگان ها و دستگاه های ذیربط شهرستان دامغان برگزار شد.


در ابتدای این مراسم که در سالن اجتماعات اداره تربیت بدنی شهرستان دامغان برگزار شد مهندس لطیف زاده-مدیر اجرایی دفتر نمایندگی دامغان-ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان ، از تلاش های هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان و مساعدت در خرید ملک محل استقرار دفتر نمایندگی تقدیر و تشکر کرد. در ادامه مهندس نیک هوش ضمن تقدیر و تشکر از مهندس لطیف زاده ، پرسنل و شورای اجرایی دفتر نمایندگی دامغان به عملکرد هیئت مدیره دوره ششم سازمان طی یک سال اخیر اشاره کرد و افزود: بی شک یکی از مهمترین و موثرترین اقدامات هیئت مدیره دوره ششم استقرار و راه اندازی سامانه جامع نظام مهندسی و ارجاع کار به عنوان حقوق حقه اعضای محترم سازمان و برون رفت از مشکلات ناشی از سهمیه بازی و گله گزاری های متعدد اعضاء بوده است. وی همچنین عمل به قانون را بهترین راه در جهت رفع مشکلات و معضلات ساخت و ساز عنوان کرد و تصریح کرد: استقرار جامع و کامل قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مهمترین دغدغه و چالش هیئت مدیره بوده و قانون تصویب شده 18 سال قبل مجلس شورای اسلامی هنوز به مرحله عمل نرسیده است. مهندس نیک هوش در بخشی دیگر از سخنان خود به صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان به عنوان حق مالک ساختمان به عنوان بهره بردار نهایی از ساختمان اشاره و عنوان کرد: با صدور این شناسنامه ها و انجام آزمایشات مصالح ساختمانی و گزارش مرحله ای ناظر ساختمان به عنوان لازمه صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان راه را برای نظارت بیشتر و دقیقتر بر نحوه ساخت و سازها افزایش داده است. ریاست سازمان در پایان  ، مجری ساختمان را حلقه مفقوده چرخه ساخت و ساز برشمرد و تصریح کرد: تعداد پروانه های حقیقی و حقوقی صادره در بخش مجریان ساختمان را 230 فقره عنوان کرد و گفت: با رایزنی های بعمل آمده طی ماههای پایانی سال شاهد راه اندازی مجریان ذیصلاح و حضور آنان در پروژه های ساختمانی خواهیم بود. در ادامه این جلسه مهندس اسکندری-عضو هیئت مدیره سازمان-گزارش مبسوطی از نحوه خرید ملک دفتر نمایندگی دامغان ارائه داد. مهندس نصرتی-شهردار دامغان-سخنران بعدی این جلسه بود که ضمن خیر مقدم به حضور مهندس نیک هوش و مهندس اسکندری در شهرستان دامغان به نقش مهم نظام مهندسی ساختمان در پروژه های ساختمانی اشاره کرد و گفت: متاسفانه مشکلاتی در بخش های مختلف وجود دارد که خوشبختانه با پیگیری های هیئت مدیره سازمان و تعاملات موثر و مفید با ارگان های ذیربط و بخصوص شهرداری ها شاهد حضور موثرتر قانون هستیم. وی مجریان ساختمان را حلقه مفقوده قانون نظام مهندسی عنوان کرد و افزود : باید با تلاش مضاعف و پیگیری های مستمر در رفع این مشکلات بکوشیم. شهردار دامغان در خاتمه سخنان خود از نگاه عجیب و غریب در فرهنگ ساخت و ساز و محصول ساختمان به عنوان تولید نهایی این چرخه یاد کرد و تصریح کرد: همه دست اندرکاران به دنبال منفعت آنی هستند و به بهره برداری طی سالیان دراز از ساختمان بی توجه هستند.

در پایان این جلسه و باحضور مسئولین و اعضای دفتر نمایندگی شهرستان دامغان ،این دفتر بطور رسمی افتتاح گردید.

همچنین در این روز نشست هم اندیشی اعضای محترم دفتر نمایندگی دامغان با حضور جمع کثیری از اعضاء برگزار شد و مهندس نیک هوش و مهندس اسکندری به نیابت از اعضای هیئت مدیره سازمان به پاسخگویی پرسش های مطروحه اعضای این دفتر پرداختند.


گزارش تصویری