جمعه 24 آذر 1396 - Dec 15, 2017 -


چهارشنبه 9 بهمن 1392 کد خبر: 761

+ | -
  • Currently 1.00/4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4نشست هم اندیشی اعضای دفتر نمایندگی شاهرود برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان نشست هم اندیشی دفتر نمایندگی شاهرود روز سه شنبه مورخ 1392/11/8 با حضور هیئت رئیسه سازمان و جمعی از مهندسین عضو این دفتر نمایندگی برگزار شد.


در ابتدای این مراسم مهندس نیک هوش ضمن تقدیر و تشکر از مهندس میرشاهی ، پرسنل و شورای اجرایی دفتر نمایندگی شاهرود به عملکرد هیئت مدیره دوره ششم سازمان طی یک سال اخیر اشاره کرد و افزود: بی شک یکی از مهمترین و موثرترین اقدامات هیئت مدیره دوره ششم استقرار و راه اندازی سامانه جامع نظام مهندسی و ارجاع کار به عنوان حقوق حقه اعضای محترم سازمان و برون رفت از مشکلات ناشی از سهمیه بازی و گله گزاری های متعدد اعضاء بوده است. وی همچنین عمل به قانون را بهترین راه در جهت رفع مشکلات و معضلات ساخت و ساز عنوان کرد و تصریح کرد: استقرار جامع و کامل قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مهمترین دغدغه و چالش هیئت مدیره بوده و قانون تصویب شده 18 سال قبل مجلس شورای اسلامی هنوز به مرحله عمل نرسیده است. مهندس نیک هوش در بخشی دیگر از سخنان خود به صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان به عنوان حق مالک ساختمان به عنوان بهره بردار نهایی از ساختمان اشاره و عنوان کرد: با صدور این شناسنامه ها و انجام آزمایشات مصالح ساختمانی و گزارش مرحله ای ناظر ساختمان به عنوان لازمه صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان راه را برای نظارت بیشتر و دقیقتر بر نحوه ساخت و سازها افزایش داده است. ریاست سازمان در پایان  ، مجری ساختمان را حلقه مفقوده چرخه ساخت و ساز برشمرد و تصریح کرد: تعداد پروانه های حقیقی و حقوقی صادره در بخش مجریان ساختمان را 230 فقره عنوان کرد و گفت: با رایزنی های بعمل آمده طی ماههای پایانی سال شاهد راه اندازی مجریان ذیصلاح و حضور آنان در پروژه های ساختمانی خواهیم بود.

در پایان این نشست که با حضور جمع کثیری از اعضاء برگزار شد و مهندس نیک هوش ، مهندس نیکزاد ، مهندس کرمی و دکتر یداللهی به نیابت از اعضای هیئت مدیره سازمان به پاسخگویی پرسش های مطروحه اعضای این دفتر پرداختند.


گزارش تصویری